تبلیغات
مطالب و عکس های جالب از اتومبیل ها - مقایسه جک S3 با ام وی ام X22 – رقابت کراس اورهایی با ظاهر هاچ بک
مطالب و عکس های جالب از اتومبیل ها
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

مقایسه جک S3 با ام وی ام X22 – رقابت کراس اورهایی با ظاهر هاچ بک

کراس اور های ارزان قیمت حاضر در ایران به یکی از بخش های جذاب تبدیل شده چرا که روز بروز بر تعداد مشتریان آن افزوده می شود و می توان این سگمنت را بعد از خودروهای داخلی پرفروش ترین بخش از بازار محسوب کرد از همین رو شاهد هستیم که رقابت در بین چینی ها برای حضور در این بازار بیشتر از پیش شده است. کرمان موتور و مدیران خودرو بعنوان قدیمی ترین ارائه دهندگان خودرو های چینی در این بخش از بازار محصولات متنوعی دارند که دو مورد آنها یعنی ام وی ام X22 و جک S3 رودروی یکدیگر قرار گرفته اند . جک S3 بواسطه حضور قدرتمندانه جک S5 توانسته به فروش خوبی دست باید و در طرف دیگر هم ام وی ام X22 بدلیل برخوداری از ظاهر جوان پسند بسیار مورد مقبولیت قرار گرفته است. از این رو قصد داریم مقایسه ای بین ام وی ام X22 و جک S3 داشته باشیم تا دریابیم کدامیک ارزش خرید بیشتری دارند.

مقایسه جک S3 با ام وی ام X22 – رقابت کراس اورهایی با ظاهر هاچ بک

مقایسه ابعاد ام وی ام X22 و جک S3

کراس اور بودن یعنی داشتن فضای بیشتر و ارتفاع بلند تر ،از همین رو با نگاهی به جدول ذیل مشخص است جک S3 در هر دو مورد نسبت به رقیب خود برتری محسوسی دارد. جک S3 در ارتفاع حدود 15 میلیمتر بیشتر بوده در نتیجه می تواند این اطمینان را حاصل کند که در جاده کمی ناهموار کف خودرو از زمین فاصله می گیرد. همچنین طول این خودرو 125 میلیمتر طولانی تر از ام وی ام X22 بوده و بالطبع از فاصله محوری بیشتری برخودار بود در نتیجه فضای کابین این خودرو فضای پای بیشتری را برای سرنشنیان ردیف جلو عقب ایجاد می نماید . از هیمن رو این خودرو شاید حس بیشتری از یک کراس اور را به مالک خود انتقال دهد.

نوع خودرو

طول
میلیمتر

عرض
میلیمتر

ارتفاع
میلیمتر

فاصله دو محور
میلیمتر

وزن

جک S3

4325

1765

1660

2560

1270

ام وی ام X22

4200

1760

1570

2555

1245

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری

هر دو گزینه ما محصولات برند های نسبتا معتبر چینی هستد که سعی کرده اند با داشتن زبان طراحی خاص خود محصولی ماندگار به جای بگذارند.چری که مدتها با استخدام طراحان بنام دنیا به نوآوری در طراحی خودرو روی آورده است ،محصولات جدید خود را باظاهری جذاب و جوان پسند به بازار عرضه می کند. ام وی ام X22 هم در نمای جلو خود با برخورداری از چراغهای بزرگ که ترکیبی از خطوط شکسته و مورب در آن بکار برده شده است نمایی جذاب و جوان پسند را تداعی می کند. همچنین جلو پنجره این خودرو به مانند دیگر محصولات چری شکل داده شده تا بتوان بدون دقت به لوگی تعبیه شده در وسط آن به برند این محصول چینی پی برد. استفاده از قطعات نفره ای رنگ در برخی از قطعات جلوی خودرو نظیر قاب دور مه شکن و دیفیوزر زیر سپر جذابیت های بصری x22 را افزایش داده است.درنمای جانبی خودرو هم بواسطه خطوط شانه ای مستقیم و شیب ملایم سقف شاهد کراس اوری جذابی هستیم که می توان قشر جوان را به سوی خود سوق دهد. اما در نمای عقب بدلیل شباهت زیاد با ام وی ام 315 کمی اهمال شده است. البته دلیل این پلت فرم مشترک ام وی ام x22 با ام وی ام 315 می باشد.

جک s3 هم که از گذشته تا کنون سعی کرده نمای ظاهری خود را به محصولات نسل قبل هیوندای نزدیک کند و درشکل دادن جک s3 همین رویه را پیش گرفته است. چراغهای اصلی جلو و جلو پنجره چند ضلعی این خودرو دقیقا به مانند هیوندای توسان نسل های گذشته طراحی شده از همین رو دارای جذابیت خاصی است. همچنین طراحان این خودرو سعی کرده اند با بکار بردن قطعات کرمی نمای جلو خودرو را پیش از پیش زیبا نمایند .در نمای جانبی هم سعی شده که در کمال سادگی حس یک کراس اور به بیینده القا شود از همین رو خطوط جانبی دور پنجره به همراه شیب سقف خودرو ،برای یک کراس اور ارزان قیمت کاملا مناسب ارزیابی می گردد.در نمای عقب خودرو هم شاهد چراغهای بزرگی هستیم که گرافیک داخلی آن کمی قدیمی و تاریخ گذشته به نظر می رسد و در طراحی مابقی المان های عقب خودرو روشی کاملا محطاطانه بکار گرفته شده است.

در نهایت باید گفت که ام وی ام x22 بواسطه ظاهر جسور و تهاجی خود شاید از جذابیت های بیشتری برخوردار باشد اما طبق گذشته تاکید داریم که نمای ظاهری امری سلیقه ای بود و این مشتریان هستند که تصمیم نهایی ار خواهند گرفت.اما از نظر قواعد طراحی x22 کمی بهتر عمل کرده است.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی

با ورود به کابین ام وی ام x22 مشاهده خواهیم کرد که همان حس جوان پسند بودن در داخل این خودرو نیز بکار گرفته شده است. استفاده از طراحی غیر قرینه اولین ساختار شکنی این برند چینی برای طراحی داخلی این خودرو محسوب می گردد . همچنین استفاده از صفحه نمایش لمسی در میانه داشبورد و پنل پشت فرمان کاملا دیجتالی حس یک خودروی مدرن را ایجاد می نماید. بکار گرفتن تریم دو رنگ برای برخی از قسمت های نظیر دور ورودی های هوا و روکش صندلهای حس جوان پسند بودن را بیشتر تشدید می کند .

در مقابل جک S3 هم استفاده از طراحی کاملا قرینه را در دستور کار قرار داه است از همین رو شاهد هستیم تمامی المان های سمت چپ و راست از قبیل ورودی های هوا شبیه به یکدیگر طراحی شده اند. این خودرو همانند رقیب خود از صفحه نمایش لمسی بزرگی در میانه داشبود استفاده کرده تا اثبات نماید این کراس اور ازران قیمت به مدرن بودن هم فکر می کند. اما جک اس 3 برخلاف ام وی ام x22 بوده ازپنل پشت فرمان کلاسیک عقربه ای استفاده کرده که با برخوداری از قاب چند ظلعی از زیبایی خاصی بهره می برد.همچنین طرحان این خود قطعات نقره ای رنگ بسیاری در جلو داشبورد این خودرو بکار برده اند که امیدواریم ماندگاری زیادی داشته و بزودی پاک نشود اما در هر صورت به جذابیت های بصری کابین این خودرو افزوده است.

در خصوص مقایسه کابین ام وی ام x22 و جک s3 باید گفت از نظر طراحی X22 بهتر عمل کرده است اما بواقع متریال داخلی استفاده در کابین جک اس 3 از کیفیت بالاتری برخودار است .

مقایسه مشخصات فنی ام وی ام X22 با جک S3

مقایسه مشخصات فنی ام وی ام X22 با جک S3

مقایسه مشخصات فنی ام وی ام X22 با جک S3

جک S3 به منظور تولید نیروی مولد به پیشرانه 1.6 لیتری 4 سلیندر تنفس طبیعی مجهز گردیده که قادر به تولید 118 اسب بخار قدرت و 155 نیوتن متر گشتاور است . این موتور به منظور انتقال قدرت به چرخها جلو با جعبه CVT جفت شده است. میزان مصرف سوخت این خودرو در منابع چینی 6 لیتر اعلام شده که انتظار می رود در داخل ایران این عدد به 7 لیتر برسد. قابل ذکر است این موتور کم حجم نیروی نسبتا مناسبی برای این کراس اور تامین خواهد کرد ولی به هیچ وجه انتظار یک رنندگی هیجان انگیز با این خودرو نداشته باشید. اما سیستم تعلیق نیمه مستقل عقب خودرو باعث گردیده که هندلینگ این خودرو مناسب گزارش شود و همچنین نسبت وزن به قدرت مناسب باعث فرمان پذیری خوب جک S3 شده است.

ام وی ام X22 در زیر کاپوت خود از یک موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی با بیشنه قدرت 105 اسب بخار و حداکثر گشتاور 135 نیوتن متر بهره می برد و این نیروی کم توسط جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می گردد . میزان مصرف سوخت این خودرو در کاتالوگ رسمی مدیران خودرو 6.1 لیتر اعلام شده است. هرچند که ام وی ام x22 حدود 30 کیلوگرم سبکتر از رقیب خود است اما موتور کم حجم و ضعیف آن هرگز نیاز های یک مشتری کراس اور برآورده نمی کند وعملا خودروی کند محسوب می گردد. البته به مانند جک اس 3 میزان نیروی این خودرو برای مصارف شهری و غیرشهری کافی خواهد بود اما نباید به فکر سبقهای ناگهای مخصوصا در جاده های کوهستانی با این خودرو باشید.همچنین سیستم تعلیق ساده این خودرو باعث شده که میزان بیشتری از دست انداز جاده به داخل کابین منتقل شود و هندلینگ این خودرو در مقابل رقیب خود در موقعیت پایین تری قرار گرفته است.

در نهایت باید گفت بدون شک جک S3 در بخش مشخصات فنی دارای وضعیت بهتری بوده و می تواند گزینه اول مشتریان این بخش از بازار باشد.

خودرو

حجم موتور

نوع موتور

قدرت خروجی
اسب بخار

گشتاور

نیوتن متر

شتاب 0 تا 100

ثانیه

مصرف سوخت

لتیر

نوع جعبه دنده

جک S3

1.6

تنفس طبیعی

118

155

-

7

CVT

ام وی ام X22

1.5

تنفس طبیعی

105

135

-

6.1

4 سرعته اتوماتیک

ایمنی

ایمنی

ایمنی

ایمنی خودروهای ارزان قیمت چینی گزینه است که هیچگاه به اطلاعات آن دسترسی نخواهیم داشت چرا که شرکت های سازنده چینی سختی حضور محصولاتشان را در تست های تصادف معتبر را به جان نخواهد خرید. ام وی ام X22 از امکاناتی نظیر ، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم ترمز کمکی BAS، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، سیستم کمکی ABS بهره می برد.

کمپانی جک در مشخصات این خودر عنوان داشته است که بدلیل برخوداری از ایمنی بهتر در ساخت پنل های بدنه از 46 درصد ورق های فولادی مستحکم و 33 درصد هم ورق گالوانیزه مورد استفاده قرار گرقته است.

همچنین این خودرو در نسخه پایه خود به دارای دو کیسه هوا و در مدل اسمارت دارای 6 کیسه هوای ایمنی خواهد بود. همچنین جک اس 3به انواع سیستم های کمکی ترمز نظیر ABS,EBD و BA مجهز گردیده است.اما با توجه به موارد فوق ،مقاله ای و یا نشانی از تست تصادف این خودرو تاکنون منتشر نشده است.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

جک s3 به امکاناتی نظیر آینه‌های برقی به همراه راهنمای LED بر روی آن – فرمان برقی – چراغ‌های جلو LED به همراه سیستم روشنایی در روز (DAYLIGHT) – کامپیوتر سفر – قابلیت مات شدن آینه عقب داخل خودرو به‌صورت دستی – یخ‌زدای شیشه عقب – رینگ‌های 15 اینچی – شیشه‌های برقی به همراه ریموت – سیستم صوتی + رادیو + پورت USB و AUX – 4 عدد بلندگو – دو عدد ایربگ – میله‌های درون درب‌ها – قفل ایمنی کودک – ستون فرمان جاذب انرژی – سامانه‌های ایمنی ABS و EBD و BOS – سیستم ضد سرقت الکتریکی و…مجهز شده است.

ام وی ام هم به مانند رقیب هموطن خود از امکاناتی نظیر سنسور پارک ،دوربین عقب ،کروز کنترل ،صفحه نمایش 8 اینچی ،سانروف ،رینگ آلومینیومی ،سیستم تهویه مطبوع بهره می برد.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

هر دو خودرو با سه سال گارانتی از سوی شرکت های ایران به مشتریان تحویل می گردنند مدیران خودرو بعنوان عرضه کننده ام وی ام x22 و کرمان موتور بعنوان عرضه کننده جک s3 هر دو دارای شکبه گسترده خدمات پس از فروش هستند و در اقصی نقاط ایران قابلیت سرویس دهی را خواهند داشت.

کلام پایانی

کلام پایانی

همانطور که اشاره شده کراس اور های ارزان قیمت به شدت مورد توجه جوانان و خانواده های کم جمعیت ایران قرار گفته اند و هر دو شرکت مذکور سعی کرده اند که با انتخابی هوشمندانه بخش عمده ای از بازار را از آن خود کنند. همانطور هم که پیش بینی می شد ام وی ام x22 و جک s3 هر تاکنون موفق عمل کرده و توانسته اند مشتریان زیادی را بدست آروند اما روش هر کدام برای جذب مشتری بسیار متفاوت است. ام وی ام x22 از طراحی جذاب و جوان پسند خود بعنوان حربه پیروزی در این بازار استفاده کرده است و جک s3 از قدرت بیشتر و رانندگی بهتر بمنظور موفقیت بهره برده است. در نتیجه هر کدام از این دو گزینه می تواند برای بخش از بازار جذابیت های خاص خود را ایجاد نماید. اما از نظر ما جک اس3 می تواند گزینه بهتری باشد.چرا که برای قشر جوان قدرت و سرعت بیشتر در کنار هندلینگ از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
امید جاسمی فر
پنجشنبه 17 خرداد 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی